Witaj na stronie Przedszkola i Żłobka Zameczek!

 

 

 

 

 

Nabór do żłobka i przedszkola

na rok szkolny 2017/2018

 

 


Drodzy Rodzice cieszymy się, że dzięki Waszemu zaufaniu przedszkole i żłobek Zameczek ciągle rozwijają się, a dziecięca społeczność powiększa.Od września 2015r. otworzyliśmy kolejną placówkę w sąsiedztwie poprzedniej przy ul. Sienkiewicza 10A.

Obecnie w budynku przy ul. Grabianowskiej 50 posiadamy trzy grupy przedszkolne dla dzieci w wieku 2,5 - 6 lat oraz jedną grupę żłobkową dla dzieci w wieku 1 - 2,5 roku.

W placówce mieszczącej się przy ul. Sienkiewicza 12A obecnie posiadamy dwie grupy przedszkolne dla dzieci w wieku 2,5-6 lat, dwie grupy żłobkowe dla dzieci w wieku 1,5 - 2,5 roku.

W nowym budynku przy ul. Sienkiewicza 10A posiadamy dwie grupy przedszkolne dla dzieci w wieku 2,5 - 6 lat oraz dwie grupy żłobkowe dla dzieci w wieku 6 m-cy- 2,5 roku.

Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 600247476, 600251606, 730140400, 512855501, 536009408 lub osobiście w siedzibach placówki przy ul. Grabianowskiej 50 i Sienkiewicza 12A, Sienkiewicza 10A.

ZAPRASZAMY!


Uwaga!

Kochani Rodzice w zakładce Aktualności znajdziecie najnowsze informacje z życia przedszkola. Zachęcamy do ich śledzenia.

 


O nas


Nasze przedszkole posiada dwie siedziby: piękna willa, położona w zaciszu osiedla domów jednorodzinnych przy ul. Grabianowskiej 50 oraz nowo adaptowane budynki w niedalekiej odległości od centrum miasta przy ul. Sienkiewicza 12A, 10A. Na ogrodzonym trenie zapewniamy kącik zabaw, taras piknikowy. Pracujemy zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori. Wszystkie sale wyposażone są w pomoce rozwojowe, które odgrywają rolę zarówno bardzo ciekawych, drewnianych zabawek jak i umożliwiają nauczycielowi przekazanie w ciekawy sposób wiedzy z zakresu min. matematyki, języka polskiego, geografii, biologii. We wszystkich grupach znajdują się bogato wyposażone kąciki tematyczne.

Są to:

- kącik praktycznych ćwiczeń dnia codziennego,

- kącik do wychowania kosmicznego (geografia, biologia),

- kącik do rozwoju pojęć matematycznych,

- kącik edukacji językowej,

- kącik kształcenia zmysłów.

Materiały i pomoce dostępne dla dzieci pozwalają na samodzielną zabawę i pracę, wyposażone są w kontrolę błędu. Meble dostosowane do wieku i wzrostu dzieci, zaś otoczenie jest tak przygotowane aby dzieci czuły się w nim dobrze. Przedszkole realizuje podstawę programową MEN. Ponadto zapewniamy zajęcia dodatkowe: jęz. angielski, rytmikę, gimnastykę korekcyjną, zajęcia z logopedą i psychologiem.

W ofercie Zameczka znajdują się warsztaty rozwojowe przeznaczone są dla dzieci oraz rodziców z dziećmi. Warsztaty odbywać się będą w godzinach popołudniowych oraz w soboty. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów, mogących pomóc dzieciom w rozwoju np. szybsze czytanie, matematyka poprzez zabawę, wspomaganie rozwoju intelektualnego oraz pasjonatów, chcących zaszczepić w dzieciach zainteresowania w różnych dziedzinach np. gra na pianinie, szachy, zajęcia teatralne.

Zapraszamy zainteresowanych!

Grupy wiekowe dzieci: od 6 m-cy (np. rytmika dla maluchów) do 13 lat (np. taniec współczesny)

Godziny zajęć: Od poniedziałku do piątku- 15.30-19.00 Sobota: 9.00-16.00

Galeria - plac zabaw

 


Przedszkole bierze udział w akcji:


1. Bezpiecznie z Adasiem

 

 

 

2. Kubusiowi Przyjaciele Natury

 

 


Logowanie